Bejeweled

- % (0/0)
Açıklama:
Bejeweled oyunu oyna, mücevherleri birleştirerek patlatacağınız bir puzzle oyunudur. Bu oyunda daha önce hiç görmediğiniz renkte ve şekilde mücevher göreceksiniz. Oyunda size yardımcı olacak bir eğitmen bulunacak. Fakat zaten hepimizin bildiği bir puzzle oyunu bu. Aynı renk mücevherleri bir araya getirmeli ve patlamalarını seyretmelisiniz. Elbette çok sayıda birleştirdiğiniz mücevherler daha kullanışlı olacaklar ve süper güçlere sahip olacaklar. Bunları keşfetmek için bir an önce oyunu açmalısınız.

Bejeweled oyunu içinde oynayabileceğiniz iki mod bulunmakta. Bunlar klasik ve hız modu olacak. Klasik modunda istediğiniz yavaşlıkta oynayabilir ve düşünmek için daha fazla zaman bulabilirsiniz. Hız modu ise daha eğlenceli olan moddur. Bu modda size belli bir süre verilir ve bu süre içinde ulaşmanız gereken skor vardır. Bu skorlara ulaşırken vaktiniz yetmiyorsa oyun içinde bazı mücevherlerde süre özelliği var. Bu mücevherleri patlatıp ek süre alabilirsiniz. Ek süre aldığınızı ekranın solundan takip edebilirsiniz. Süre sonunda oyun bitmeyecek ve aldığınız ek süreler zamanınıza eklenecek. Bu sayede yeni rekorlar kırabileceksiniz.

Bejeweled oyunu rengarenk mücevherleri birleştirdiğiniz, birleştirdikçe puan topladığınız parlak bir oyundur. O kadar parlak ki mücevherlere bakarken gözleriniz kamaşabilir! Bejeweled oyunu 2001 yılında geliştirilmiş, o günlerden beri popülerliğini koruyan adeta bir başyapıttır. Basit oyun mekanizması, hoş grafikleriyle oyuncuları kendisine bağlayan bu oyun çok basit gibi gözükse de oyuncular ilerledikçe bölümler daha da zorlaşacak ve oyuncular hamlelerini daha dikkatli yapmak zorunda kalacak. Peki Bejeweled oyunu nasıl oynanır? Bejeweled oyununu oynarken bilgisayarınızın faresini kullanacaksınız. Farenizle tıkladığınız iki yanyana mücevher yer değiştirecektir. Ancak aynı renk olan mücevherlerden en az üç tanesini yanyana getirdiğinizde bu mücevherler patlayarak size puan kazandıracaktır. Üç ve daha fazla mücevheri yanyana getirerek puan toplayın ve yeni bölümlere geçin. Ayrıca zorlandığınız da kullanabileceğiniz 'Hint' tuşu mevcut. Hint tuşu size o an göremediğiniz ve eşleştirebileceğiniz mücevherlerin yerini gösterecektir. Şimdiden iyi oyunlar!

Kılavuz:
Bejeweled Oyna, Bejeweled Oyunları, Bejeweled Oyunu

Kategoriler:

Üçlü Eşleştirme Klasik Puzzle