Pacman

100% (1/1)
Açıklama:
Pacman oyunu oyna her yaşa uygun, oynayanların bırakamayacağı, oynayabilmek için kafalarımızı kullanmamız gereken gelmiş geçmiş en efsane ve en eğlenceli oyundur! Aksini iddia eden çıkacaksa önce oyunu tekrar oynamalı! Pac-Man oyununda peyniri andıran sarımsı renkte bir pacman karakterimiz bulunmakta. Bu karakter oyun içinde platformda toplaması gereken bazı küçük beyaz noktalar olacak. Bu noktalar pacmanin bölümü geçmesi için çok önemli. Hepsini toplarsanız diğer bölüme geçeceksiniz. Elbette oyun bu kadar kolay olmayacak!

Oyunda kaçmanız gereken hayaletler olacak. Bu renk renk hayaletler size dokunduğunda canınız eksilecek. Toplamda üç canınız bulunacak ve bunları seviyeyi tamamlamadan harcamak sizin zararınıza olacak! Oyunu sonlandırmamak ve can kazanmak için labirentin içindeki meyveleri yemelisiniz. Bu meyveler size yeni canlar verecek ve oyuna devam edebilmenizi sağlayacaklar. Labirentteki diğerlerine göre büyük noktaların ise çok önemli bir özelliği var. Bunları yerseniz hayaletler yavaşlayacak ve mavi renge dönecekler. Bu demek oluyor ki artık onları da birer nokta gibi yiyebilirsiniz! Birkaç saniye içinde eski hallerine dönecekler. Bu yüzden çok hızlı olmalısınız.

Yılların efsane oyunu Pacman! Büyüklerin bile bildiği bu oyun belki de oyun dünyasının en eskilerinden olabilir. Pacman 1980 yılında dünyaya gelmiş bir arcade oyundur. İlk başlarda oyun salonlarında oyun makinelerinde hayat bulan Pacman artık akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda oynanabiliyor. 1980'den günümüze kadar bu oyunu hiç oynadınız mı? Eğer cevabınız hayır ise bu eğlenceli oyunu oynamak için gecikmemelisiniz. Kült bir oyun olan Pacman'de oyuncunun amacı bir labirentin içinde gezerek sarı peynirleri toplamalıdır. Bu sarı peynirleri toplarken arkanızdan sizi kovalayan hayaletler ve canavarlar var. Eğer onları unutursanız ve peynileri toplamaya dalarsanız her an oyunu kaybedebilirsiniz. Bu yüzden bu hayalet ve canavarlara dikkat ederek peynirleri toplayın ve puan kazanın. Ayrıca labirentte bulacağınız mavi toplar var. Bu mavi topları yiyerek hayaletlere ve canavarlara karşı üstünlük sağlayabilir ve rakiplerinizi yiyebilirsiniz! Her geçtiğiniz bölümde karşınıza çeşitli labirentler, çeşitli zorluklar çıkacaktır. Oyunu oynamak için klavyenizin yön tuşlarını kullanabilirsiniz. Şimdiden iyi oyunlar!

Kılavuz:
Pac-Man, Pacman Oyna, Pacman Oyunu, Pacman Game

Kategoriler:

Klasik